Lystergivande skrubbkräm 50 ml
Beskrivning
Skrubbkräm med lystrande verkan, 50ml. Speciellt utvecklad för att ta bort döda hudceller som inte låter huden andas. Mild, men med lystrande verkan. Ett extrakt av granatäpple drar samman porerna och regenererar huden, så att den blir slätare. Extrakt av citrusfrukt och salvia avgiftar, stimulerar cellförnyelsen och lugnar huden. Om krämen används regelbundet, förfinar den huden. Huden blir ljusare och hudfärgen jämnare.
ANVÄNDARINSTRUKTIONER
Applicera jämnt på torr, sminkfri hud, undvik området runt ögonen. Låt det verka i cirka 10 minuter och skrubba sedan med cirkulära drag. Skölj med ljummet vatten och dutta sedan med Peggy Sage superfuktande dagg ref. 400050.
Tillverkad i EU
LÄS INNAN DUANVÄNDER NÅGON AV VÅRA PRODUKTER . ingrediensförteckningen finns på förpackningen för att hjälpa dig se till att ingredienserna är lämpliga för ditt personliga bruk och kan ändras under tid.