Nattkräm Anti-ageing 50 ml
Beskrivning
Nattkräm Anti-ageing 50 ml, Denna kompletta behandling för mogen hud. Den fyller på hudens reserver och ger den allt den behöver för ny hudcellstillväxt. Den innehåller också Rigin®, en lipopeptid som fungerar på liknande sätt som DHEA och skyddar överhuden mot tidens effekter. Applicera varje kväll på ansiktet och halsen efter engöring av hyn. För bästa resultat, applicera anti-aging koncentrerat serum innan du applicerar denna kräm.
Tillverkad i EU
ANVÄNDARINSTRUKTIONER
applicera varje kväll på ansikte och hals efter noggrann rengöring. För bästa resultat, applicera anti-age koncentrerat serum innan du applicerar denna kräm.
Försiktighetsåtgärder för användning
Får inte i ögonen. Vid kontakt med ögonen, skölj med mycket vatten.
Försiktighetsåtgärder för användning
Får inte i ögonen. Innehåller vitamin A. Tänk på ditt dagliga intag före användning.
LÄS INNAN DUANVÄNDER NÅGON AV VÅRA PRODUKTER . ingrediensförteckningen finns på förpackningen för att hjälpa dig se till att ingredienserna är lämpliga för ditt personliga bruk och kan ändras under tid.